Tuned City Tallinn 2010/11

see this in estonian >>>

Tuned City Tallinn
Sonic Landmarks – a sonic path through Tallinn
Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 ametliku programmi osa

4th – 10th JULY 2011 / TALLINN

“Arvatavasti ütleb enamik inimesi, et arhitektuur ei produtseeri heli, seda ei ole võimalik kuulda. Samamoodi ei kiirga arhitektuur valgust, aga sellegipoolest on see nähtav. Me näeme valgust, mida ehitised peegeldavad ning niiviisi saame mulje vormist ja materjalist. Samamoodi kuuleme helisid, mida arhitektuur peegeldab ja niisama annab see meile mulje vormist ja materjalist.”
(Steen Eiler Rasmussen – Experiencing Architecture (1959)

Kuula Tallinna uute kõrvadega! Tavaliselt kirjeldatakse ehitisi ja arhitektuuri visuaalsete märksõnadega. Aga tihti on just meie kuulmismeel see, mis aitab meid (linna)ruumi kogemisel ja selles liikumisel. Ei ole heli ilma ruumita ega ruumi ilma helita. Igapäevaelus ümbritsevad meid eri loomu ja päritoluga helid, mis info kandja või mürafaktorina ringlevad pidevalt meie teadvuses.
2011. aasta suvel, mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn, võtab Tuned City ette Tallinna akustilise avastamise. Eesmärk on uurida ja identifitseerida linnaruumi helimaastiku märke; neid, mis defineerivad linna identiteeti, vormivad kommunikatsioone ja kujundavad elanike ja külastajate meeli. Selleks tuleb Tallinna kokku suur hulk rahvusvahelisi kunstnikke, esinejaid, teadlasi ja mõtlejaid, et esitleda oma ideesid heli ja ruumi kohta. Lisaks kaasatakse avalikkust, pakkudes võimalusi lüüa kaasa mitmes töötoas ja helijalutuskäikudel ning kogeda kohaspetsiifilisi installatsioone, performance’e ja esitlusi.

Tuned City Tallinn on võrsunud ideedest, mida arendati esimesel Tuned City sündmusel Berliinis 2008. aasta suvel. Tuned City kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi ja on valminud koostöös Mooste Kunsti ja Sotsiaalpraktika Keskusega (MoKS). Tallinn 2011 esitletava “Tuned City Tallinna” toetajad on ka Eesti Kultuurkapital, hasartmängumaksu nõukogu, kultuuriministeerium ja Goethe Instituut, Briti Nõukogu, EACEA (Kultuuriprogramm), Hollandi kuningriigi suursaatkond, Taani saatkond, Norra saatkond, Nordecon. Projekt valmib koostöös Eesti Kunstiakadeemia, Kunshogskoleutdanninger i Norden KUNO, von Krahli, Eesti Meremuuseumi ja Uue Maailma Seltsiga.

  • del.icio.us
  • Digg
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter
  • Tumblr